Jakie światło na stół lub biurko ?

Jakie światło na stół lub biurko ?

Oświetlenie stołu i biurka do pracy

Oświetlenie stołu i biurka do pracy

Światło – definicji tego słowa jest mnóstwo, generalnie to ta część promieniowania magnetycznego którą odbiera nasze oko,  jest nieodłączną częścią naszego życia, oświetlenie stołu i biurka do pracy to temat na dzisiejszego posta …[toc]

Źródła światła w pokojach mogą być różne, z pewnością w większości przyda się jakieś źródło światła na stole czy na biurko. Sprawią, że podczas posiłków czy podczas pracy będzie nam przyjemniej, będzie jasno, nastrojowo, klimatycznie, w zależności od tego  jaką lampę wybierzemy, z jakim kloszem, z jak mocną żarówką.

ginkgo-e27-tim_brauns-blux

Ważne by dobrze oświetlić te miejsca w domu , których najczęściej używamy, odpowiednio kanapę na której odpoczywamy, ale nie zapominajmy o tak ważnym miejscu w naszym domu jak stół lub biurko do nauki. Lampa o ogolnie oświetlenie stołu i biurka do pracy, może nie zawsze przyda się przy śniadaniu, czasem przyda się przy obiedzie, bo blask światła zawsze dodaje uroku i  elegancji, ale już przy kolacji prawie przez cały rok może być zapalona, zwłaszcza przy romantycznej kolacji we dwoje, czy przy uroczystej kolacji z przyjaciółmi czy rodziną.

a_forest-fabien-dumas-blux

Jeśli dobieramy lampy do wnętrz wcale nie muszą być one w takim samym stylu. Lampa sufitowa nie musi być taka sama jak ta stojąca na stole.  Nie jest też konieczne stawianie lamp stołowych pojedynczo czy parami, to zależy tylko i wyłącznie od nas, od tego ile mamy miejsca, ile potrzebujemy światła. Zawsze możemy kupić dwie takie same nowoczesne lampy do salonu, jedną mniejszą, jedną większa i  z nich zrobić parę. Nie trzymajmy się też sztywno ich przeznaczenia – lampa stołowa sprawdzi się na biurku, na półce, może stanąć na szafce nocnej , czy na małym stoliku koło kanapy.

Nie ma też konieczności stawiania we wnętrzach  tylko i wyłącznie nowoczesnych lamp. Uzupełnieniem wnętrza prostego, minimalistycznego może być lampa klasyczna bądź piękna, ozdobna lampa stołowa. Tak samo jest we wnętrzach klasycznych, nie ma przeszkód by stały w nich i wisiały lampy nowoczesne. oświetlenie stołu i biurka do pracy moze być w rożnych stylizacjach zgodnie z wystrojem wnętrza.

Lampy możemy zmieniać w zależności od nastroju, możemy też dobrać lampę do miejsca – jeśli często jemy kolacje przy stole i nie przepadamy wtedy za ostrym, górnym światłem, które psuje cały nastrój. Jeśli wolimy jeść i rozmawiać długo przy delikatnym świetle wtedy na naszym stole powinna stanąć  lampa dając rozproszone, nieco bardziej tajemnicze światło jak na przykład TREE SERIES T od B.lux. Lampa ta to nastrojowe, przygaszone, ale i rozproszone światło.

tree_series_t50-werner_aisslinger-blux_02

Jeśli wolimy prostotę i minimalizm wtedy idealna będzie lampa stołowa WIRE LIGHT T zaprojektowana przez Dawida Abada. Trzy, proste dębowe nóżki , połączone delikatnymi drucikami. Do tego prosty biały klosz w drobną krateczkę. To idealna lampa do wnętrz urządzonych z lekkością, prostotą, wnętrz urządzonych w jasnych barwach.

wire_light_t-david_abad-011

We wnętrzach urządzonych w modnym  stylu glamour warto postawić na stole piękną, designerską lampę stołową Jaimego Hayona  ABALLS M.

ABALLS Parachilna

ABALLS M to krągły klosz ze szkła na czarnej bądź złotej owalnej nodze z porcelany. Lampę wykonano w dwóch rozmiarach – klosz może mieć średnicę18 bądź 24 cm.

Do wnętrz eleganckich, glamour z pewnością śmiało można wybrać również elegancką lampkę stołową HIL od B.lux. Lampa HIL to piękny marszczony klosz, w brązowym kolorze, na cienkiej srebrnej, lśniącej nóżce, z podstawką.

hil_t-paul_bevis-blux-07

Na biurku, czy to w pracy czy w gabinecie czy miejscu do pracy w domu też konieczna jest lampka.  Wielu z nas lubi pracować nocą,  zresztą przez część roku w naszym kraju, już po 17 jest ciemno, więc praca bez oświetlenia stołu lub biurka  w ogóle nie wchodzi w grę.

Inni namiętnie czytają wieczorami, rysują, szydełkują i też potrzebują światła, które mogą sobie ustawić na wysokości oczu, bo często światło z żyrandola to za mało.  Jedno jest pewne, trzeba dbać o oczy, lepiej po prostu zaświecić lampkę….

2 komentarze
 • Justyna
  Posted at 18:37h, 29 marca Odpowiedz

  Zgadzam się że oświetlenie jest bardzo ważnym aspektem w naszym mieszkaniu. Do wyboru mamy różne rodzaje lamp na rynku nowoczesne, tradycyjne zależy co komu się podoba

  • BarcelonaConcept
   Posted at 13:50h, 30 marca Odpowiedz

   Dziękuję za komentarz i zapraszam do Krakowa na Strefę Designu 8-10.04 🙂

Post A Comment