Kilka rad na temat oświetlenia – lampy designerskie u nas w domu…

Kilka rad na temat oświetlenia – lampy designerskie u nas w domu…

Lampy designerskie

Oświetlenie pełni ważną role w naszych domach i mieszkaniach. Jego rola jest nie do przecenienia. Sprawdza się szczególnie zimą i jesienią, gdy dni są krótki i szybko zapada ciemność.  Dla każdego z nas jest oczywiste, ze światło w domu być musi. Ale czy na pewno zawsze wiemy jak ono na nas działa ? Jak może zmienić nasze wnętrza, ich wygląd, funkcjonalność, jak wpływa na nas, na nasze samopoczucie ? Tutaj znajdziecie kilka propozycji lamp designerskich

lampy designerskie

Planując rozmieszczenie oświetlanie w domu musimy też wziąć pod uwagę funkcję pomieszczenia. Inny rodzaj oświetlenia montujemy w kuchni, inne w salonie, jeszcze inne w sypialni czy pokojach dzieci. Zwykle zwracamy uwagę na styl w jakim urządzone jest dane pomieszczenie, nasze upodobania. I dopiero wtedy kupujemy nowe lampy najlepiej lampy designerskie.

W domach i mieszkaniach zwykle decydujemy się na trzy rodzaje oświetlenia – oświetlenie ogólne, oświetlenie miejscowe oraz oświetlenie dekoracyjne.

Jako oświetlenie ogólne zwykle stosuje się plafony, żyrandole, lampy wiszące, lampki, halogeny, reflektorki, – wszystko to zależy od funkcji pomieszczenia, ilości światła jakiej potrzebujemy,  stylu w jakim zostało urządzone. Jako oświetlenie ogólne świetnie sprawdzi się piękna i niewątpliwie designerska lampa OVERLAY S Tima Brunsa dla B.Lux.

lampy designerskie

Wyjątkowo piękna, dostępna lampa designerska w szarych bądź koniakowych barwach. Składa się z trzech talerzy, które powodują, że całość nabiera lekkość, przestrzenności.

lampy designerskie

 

Ta lampa designerska dostępna jest w trzech rozmiarach (szerokość klosza  od 26,5 do 64,5 cm), jeśli lubimy mieć lampy w tym samym stylu to z pewnością ucieszy nas fakt, że OVERLAY F występuje również jako lampa stojąca a  OVERLAY T jako stołowa.

lampy designerskie

Ciekawym przykładem lampy podłogowej jest OLSEN F zaprojektowana przez Jorge Pensi. To wyjątkowo piękna lampa designerska, idealna do wypoczynku. Jej światło jest delikatne, przytłumione, nastrojowe. Ta lampa designreska idealnie sprawdzi się wieczorem w salonie, czy w sypialni… Idealnie sprawdzi się wieczorem w salonie, czy w sypialni. Mająca 153 cm wysokości lampa świeci w dół, dostępna jest w kolorze białym i czarnym.

lampy designerskie

Oświetlenie dekoracyjne służy do podkreślenia danego miejsca, jego fragmentu na przykład obrazu na ścianie. Świetnie nadaje się do miejsce z faktura na ścianie, do oświetlania przedmiotów. W tym celu zwykle montujemy reflektorki, bądź lampy na wysięgnikach.

lampy designerskie

Jeśli nie lubimy reflektorków, nie chcemy  lampy designerskiej na wysięgniku naszą uwagę z pewnością przykuje lampa designerska SCOUT S22. Występuje ona w kilku matowych kolorach – czerwonym, beżowym, szarym oraz białym. Wyjątkowo przydatna  jest możliwość ustawiania jej pod kątem 41 stopni, dzięki czemu możemy zmieniać kąt oświetlenia, możemy też światło skierować w konkretne miejsce.

 

No Comments

Post A Comment