Oświetlenie designerskiee – jak zmienić nim wystrój wnętrza ?

Oświetlenie designerskiee – jak zmienić nim wystrój wnętrza ?

Czy dla wyglądu naszego mieszkania ma znaczenie jakie lampy w nim wiszą i ile ich jest ? Oczywiście że tak. Światło kreuje nastrój naszego domu, dobrze użyte zmienia wnętrza, optycznie je powiększa, pomniejsza, zmienia proporcje. Zmienia też kolory ścian,  ożywia, tworzy nastrój. Ilość światła i lamp powinna być dopasowana do gustu i potrzeb mieszkańców – jedni lubią bardzo jasne pomieszczenia, inni wolą nastrojowe, przygaszone światło. Jeśli mieszkańcy domu mają różne gusta, zdecydujmy się po prostu na kilka niezależnych źródeł światła w pomieszczeniu i zapalajmy w zależności od potrzeb.

Oświetlenie designerskie

Jeśli ktoś pracuje w domu, przynajmniej w jednym z pomieszczeń musi mieć mocne światło, które umożliwi mu pracę. W pokojach w których głównie się relaksujemy nie potrzebujemy mocnego światła, wtedy możemy włączyć na przykład lampę LOLA F. Żarówka schowana w dużym, prostym kloszu – białym bądź czarnym z pewnością sprawdzi się podczas oglądania tv, czy romantycznej kolacji.

oświetlenie designerskie

Ilość lamp, oraz ich wygląd powinien pasować do wielkości pomieszczeń, ich wysokości oraz ich wystroju. Tylko jeśli posiadamy duży, urządzony w stylu glamour lub w stylu nowoczesnym salon, ewentualnie dużą przestrzeń w lofcie, możemy sobie pozwolić piękną lampę Miguela Mili ESTADIO.

Nowoczesne Oświetlenie

To wręcz dzieło sztuki, taka lampa z pewnością przyćmi wszystko inne…. Zaprojektowana w 1992 roku to połączenie metalu i szkła, piękna, dość spora bo w ofercie są lampy o średnicy 105 cm, 150 i aż 250 cm.Lampa ESTADIO dająca bardzo dużo światła sprawdzi się we wnętrzach o ciemnych barwach, lub tam gdzie mamy dużo drewna, kamienia czy cegieł. Te materiały pochłaniają dużo światła, i w takich wnętrzach konieczne jest użycie bardzo mocnych świecących lamp.

Co robić jeśli jednak mamy mały pokój – zdecydowanie postawić na mocne światło, niezależnie czy to będą lampy wiszące czy plafony bądź wbudowane lampki, dobrze by lampy  oświetlały sufit. W małych pomieszczeniach zdecydowanie lepiej jest postawić na lekkie lampy, na przykład z przezroczystego szkła  jak MINICENTRA. Lampę taką możemy kupić z wykończeniem w kolorze szarym, koniakowym, srebrnym bądź czarnym. Lampa MINICENTRA świetnie sprawdzi się w pojedynkę bądź w grupie.

Nowoczesne Oświetlenie

Małe pomieszczenia zwykle malujemy na jasne kolory, jeśli do tego dodamy gładkie i lśniące faktury które odbijają światło, wtedy optycznie pokój się powiększy i nie będzie już konieczności stosowania mocnych nowoczesne oświetlenie. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami dużej ilości sztucznego światła możemy pomalować pokój na jasne, łagodne i optymistyczne barwy, ich nie trzeba rozświetlać dodatkowo. Również jeśli mamy duże okna, mieszkanie od południowej strony nie potrzebujmy mocnego światła sztucznego.  Wtedy możemy zdecydować się na lampy które głównie będą zdobić, np. TREE SERIES F.
Nowoczesne Oświetlenie

Oto kilka kolejnych propozycji w oświetleniu , zdecydujcie sami czy Wam się podobają ?

 

No Comments

Post A Comment