Słodko na Święta Wielkanocne w Barcelonie

Słodko na Święta Wielkanocne w Barcelonie

live-barcelona-postres-de-bcn-pasteles

Dziś na blogu trochę inaczej, lifestylowo a w zasadzie kulinarnie , gdyż zbliżają się święta wielkanocne i postanowiłam napisać jak to wygląda w Barcelonie.  Rodzinnie i tradycyjnie,   malujemy jajka w domu i dekorujemy, ale to jednak polski zwyczaj i tradycja nie do końca hiszpańska, mimo iż wiele szkół już zaakceptowało malowanie jaj na zajęciach z plastyki… i dzieci dekorują swoje pokoje malowanymi wydmuszkami i kurczaczkami …natomiast co jest ważne dla Barcelończyków  w poniedziałek czyli drugi dzień świąt wielkanocnych ?
Typowym katalońskim zwyczajem  jest  MONA, czyli ciasto ozdobione pięknymi figurkami z dobrej czekolady…, które zazwyczaj  chrzestny wręcza swojemu chrześniakowi,  oto kilka zdjęć takich figurek, niektóre sięgają sporych gabarytów, inne sa mniejsze.

pasteleria_escriba161

 

Ciasto, typowa polska babka, dekorowana lub nie, którą robi się w domu lub kupuje to podstawa deseru, natomiast czekoladowy dodatek wykonuje już Mistrz Chocolatier i w każdej dobrze wyposażonej na święta cukierni.

monadepascua

MONA to uciecha dla najmłodszych, oprócz dobrej czekolady, która uwielbiają chyba wszystkie dzieci,  mają dobrą okazje, aby schrupać swoje ulubione postacie z bajek i książek.

Mona-de-Pascua-de-Pinoccio

Dla tych, który spędzą kilka dni podczas świąt w Barcelonie, jedno z  magicznych i słodkich miejsc w stolicy Katalonii….do których warto zajrzeć i powrócić… Pastisseria ESCRIBA….to jednak tylko dla tych którzy nie chcą szybko schudnąć 😉

live-barcelona-postres-de-bcn-escriba-rambla

http://www.escriba.es/

 

1Comment

Post A Comment