Nagrody Delta ADI-FAD2020 w Hiszpanii

Nagrody Delta ADI-FAD2020 w Hiszpanii

Nagrody Delta ADI-FAD2020 w Hiszpanii

Stowarzyszenie Wzornictwa Przemysłowego ADI-FAD organizuje konkurs w którym można ubiegać się o nagrodę Delta od 1961 roku  dla wszystkich firm zajmujących się wzornictwem przemysłowym. Jury które składa się z  krajowych i międzynarodowych ekspertów z różnych dziedzin wzornictwa przemysłowego, komunikacji, nauczania i teorii projektowania ocenił produkty i projekty zgłoszone do tego konkursu ADI Awards.

Nagrody Delta – Delta Awards

Główną siłą napędową działalności stowarzyszenia od momentu jego powstania jest Delta Awards, przyznawana co dwa lata w uznaniu pracy projektantów przemysłowych i firm produkcyjnych. Od pierwszej edycji w 1961 roku Delta Awards są ważnym kanałem promocyjnym i cenną platformą społecznego uznania dla projektantów i firm w kraju.

W tej edycji nagród Delta, zwyciężcami zostały 3 projekty naszych marek BarcelonaConcept. Przedstawiamy je poniżej, a także finalistów, którzy bez wątpienia cieszą się popularnością również na rynku w Polsce.

Zwycięzcy nagrody Delta 2020 za wzornictwo przemysłowe

W kategorii aranżacja wnętrz fotel Grasso w BD Barcelonie, zaprojektowany przez Stephena Burksa, został nagrodzony Złotą Deltą.

Grasso to fotel, który szuka wygody i zaprasza do siedzenia. Skórzana tapicerka przelewa się na żelazną strukturę, która pozostaje naga, kontrastując z luksusowym wyglądem skóry. Struktura i tapicerka dostępne są w kilku kolorach.
„Grasso nie jest gruby. On jest więcej niż gruby. Jest przepełniony.” Tak Stephen Burks podsumowuje swoją nową kolekcję.

W kategorii Oświetlenie, Srebrna Delta została przyznana  lampie Làmina de Santa & Cole zaprojektowanej przez Antoniego Arolę.

We wszystkich swoich formatach lampa Lámina broni dobroci światła odbitego za pomocą prostych i oczywistych form, które nic nie ukrywają i wszystko pokazują. Elegancja jego łuku jest widoczna dla rozproszonych oczu, wkrótce zadowolonych z jego lekkiej klarowności. Świetliste odbicie, którego bronił już w 1907 roku słynny, ktorego styl jest do dziś obowiązujący w oswietleniu to Mariano Fortuny Madrazo. Lamina jako jeden moduł lub w serii kilku modułów  Antoniego Aroli porusza nas tym połączeniem czystości formalnej i cnoty funkcjonalnej.

Trzeci zwycięzca Delty Awards , w kategorii Akcesoria i Dodatki, który zdobył Srebrną Deltę to zegar ścienny Eslabón od firmy Nomon, zaprojektowanego przez Andrésa Martíneza Clemente.

Zegarek inspirowany wzornictwem biżuterii, w którym zakrzywiony pręt trzyma płytkę z marmuru lub naturalnego orzecha włoskiego nadając produktowi subtelną lekkość. Jego wyrafinowany design dopełniają wskazówki  z orzecha włoskiego i mosiądza.

Finaliści Delta Award

 Krzesło Alo Outdoor

Nowe krzesło Alo Outdoor firmy Ondarreta, z dobrze znaną stalową konstrukcją i siedziskiem w stalowych wstążkach, które wydają się unosić w powietrzu, dając krzesłu poczucie lekkości i elegancji. Dostępne we wszystkich kolorach farby epoksydowej w Ondarreta. Zaprojektowany przez Gabriela Teixidó.

Wo Series

Wo jest najbardziej schematyczną propozycją Gabriela Teixidó dla Aridi. Linia mebli, która pozbywa się każdego centymetra, co nie jest absolutnie konieczne. Uderzająco prosty projekt, jak gdyby linie na papierze projektanta zostały magicznie zmaterializowane w podporach, które są konstrukcjami z czystej stali.

Wo to propozycja, która wykracza daleko poza klasyczne powierzchnie biurowe, przebierając się z biur domowych do dużych powierzchni kontraktowych. Jego całkowita elastyczność w organizacji, a także szeroka gama kolorów i wykończeń, pozwala mu rysować bardzo różne środowiska pracy: chłodniejsze, cieplejsze, poważniejsze, bardziej zabawne… ale wszystkie one dają niepowtarzalny i oryginalny styl, który nie pozostawia nikogo obojętnym.

Stoły Explorer

Seria stolików bocznych, Explorer 1, 2 i 3 inspirowanych zabawą i przypominających galaretkę, zaokrąglone słodycze, które dzieci jedzą w USA. Ta dziecięca inspiracja ma jednocześnie bardzo eleganckie piękno, które generalnie charakteryzuje moje projekty. Chodzi o nowe kształty, różne przedmioty na rynku, które chcą się zamienić w emblematyczne dzieła, ponieważ te stoły są nie tylko funkcjonalne, ale i rzeźbiarskie.

Regały Unica

System modułowy składający się z półek i prętów o różnych rozmiarach. System stoi dzięki centralnej podstawie, w której można naprzemiennie zamontować półki stałe do ściany z półkami pływającymi, zapewniając jednocześnie wytrzymałość i elastyczność konstrukcji.

Diagonalny Wewnętrzny stół bilardowy

Tak jak linia ukośna przecina przestrzeń od końca do końca, RS Barcelona projektant stół bilardowy imbues każdy pokój z projektu, elegancji i postawy zabawne. Diagonal inspirowany jest doskonałymi liniami tej gry oraz jedną z głównych arterii komunikacyjnych Barcelony, miasta, w którym jest produkowany.

Sylvestrina

Freed from oils, kerosene or cords, and powered by an efficient rechargeable battery, Sylvestrina, very robust in its delicacy, comes in handy for every occasion. Simply press the outer tube down to activate the switch, adjusting accordingly, to full, medium or zero strength. It is charged by induction, and its light really is that of an oil lamp.

Designer: Jordi Garcés i Enric Soria

Producent: Santa & Cole

Powiązane postySend this to a friend