Ciepłe tekstylia i dodatki czyli “Jak przetrwać jesienne chłody” ?

shawl espiga teixidors

Ciepłe tekstylia i dodatki czyli “Jak przetrwać jesienne chłody” ?

Jesień to piękna pora roku. Kasztany, jarzębina, grzyby w lesie, kolorowe liście, słońce pięknie zachodzące. Przyzwyczajeni wciąż do lata chętnie spędzamy mnóstwo czasu na świeżym powietrzu, korzystając wciąż z ładnej pogody i dodatnich temperatur. Ale nie zawsze jest kolorowo. Bywa zimno, mokro, czasem na cały dzień świat dookoła zasnuwa mgła. Do tego zimne poranki, słońce zachodzące coraz szybciej, a co za tym idzie zimne wieczory, a przecież my wciąż jeszcze tęsknimy za latem, za upałami, za wieczorami spędzanymi na spacerach. Czy koniecznie jesienią trzeba sobie tego odmawiać ? Ależ oczywiście że nie. Wystarczy tylko odpowiednio, czyli ciepło się ubrać.

Rękawiczki – by nie marzły nam ręce.

Rano z pewnością nie obędziemy się bez rękawiczek. Dzięki nim uchronimy ręce przed zimnem, wiatrem, chłodem, które jak wiadomo niezbyt dobrze wpływają na delikatną skórę dłoni. Rękawiczki przydadzą się w samochodzie, gdy trzeba rano załapać za zimną kierownicę, będą niezastąpione na porannym spacerze z psem, na przystanku gdy czekamy na autobus, w drodze do pracy i w czasie powrotu z niej. Aby było nam ciepło najlepiej kupić ręcznie robione rękawiczki z kaszmiru. One nie tylko są ciepłe, one są po prostu piękne. Do tego mają przecudne, jesienne wręcz kolory. Pasują i do kurtki i do płaszcza, świetnie komponują się z modnymi z tym sezonie ponczami i wielkimi szalami. Kolor – każda z nas znajdzie odpowiedni dla siebie.

GLOVES PARIS GLOBE

Chroń szyję przed zimnym wiatrem.

Na długie jesienne spacery po lesie, po mieście , obojętnie czy z ukochanym, z dzieckiem czy z psem, a może wręcz z całą rodziną, na zbieranie grzybów, kasztanów, z pewnością przydadzą się szale i kominy, najlepiej ciepłe, robione ręcznie, miłe w dotyku.

Jaki szal wybrać by był nie tylko ciepły, ale również ładny, bo przecież szale i kominy nie tylko grzeją i zdobią, jesienią wiążemy je na różne sposoby i nosimy zamiast biżuterii.

GOBI 1

Z pewnością warto zdecydować się na szal zrobiony z wełny merynosów (rasa owiec o wyjątkowo grubym i bujnym runie) łączonej z kaszmirem (uzyskiwanym z wełny kóz kaszmirskich). Są to więc szale w pełni naturalne, wyjątkowo ciepłe.Warte uwagi są również piękne szale z wełny merynosów łączonej z jedwabiem. Są one wyjątkowo mięsiste, pięknie układają się na szyi, są ciepłe.

Są też szale z samego kaszmiru, tak miłe w dotyku, tak delikatne, że właściwie szkoda je zdejmować.

JAZZ 01

Wybór kolorów jest ogromny. Są zawsze modne naturalne brązy, w wielu odcieniach, w sam raz na jesień. Są kolory bardziej żywe, przypominające jesienne liście – czerwienie, miedź, pomarańcze, odcienie żółtego. Jest zawsze modna biel, i wiele odcieni kremowego. Zabraknąć nie może i niebieskiego, w wielu odcieniach. I blondynki, i szatynki, i panie o innych kolorach włosów znajdą wśród nich propozycje kolorystyczne dla siebie.

Wszystkie te szale robione są ręcznie, z wełny i materiałów najwyższej jakości. Co ważne dla wielu z nas, wełna pochodzi od zwierząt trzymanych w dobrych warunkach, a i przy strzyżeniu krzywda im się nie dzieje. Ponieważ szale są robione z materiałów naturalnych, bardzo delikatnych, prać należy je ręcznie.

thumb2012

Wielkość szala możemy dobrać według upodobań – są w różnych rozmiarach 70×200 cm, 60×200 cm, 35×180 cm.

Zawsze warto mieć w szafie więcej niż jeden szal, by mieć wybór, dobrać szal do płaszcza, do kurtki, dopasować do kapelusza, czy po prostu do nastroju. Schować w niego rano zmarznięty nos, czy wieczorem wtulić twarz chowając ją przed zimnym wiatrem. Bo cóż lepiej poprawi nam humor w pochmurny, zimny i wietrzny dzień jak ciepły szal w pięknym kolorze.

GOBI

1 Comment

Zostaw komentarz