Mediolan 2019 – Mobles 114

Mediolan 2019 – Mobles 114

Mediolan 2019 – Mobles 114

Jak wiecie Mobles 114 jest małą firmą z Barcelony z siedzibą w samym centrum tego miasta, to jeden z pierwszych Edytorów designu w Hiszpanii, po BD Barcelona i Santa&Cole z lat 70 tych XX wieku.

W tym roku podczas Fiera del Mobile w Mediolanie Mobles 114 przedstawił jako kolejny klasyk w swojej kolekcji, stół Jujol z 1920 wykonany przez  Josepa Maria Jujol`a wszechstronnego artystę, który stworzył wraz z samym Antonim Gaudim takie projekty jak Casa Batlló czy Casa Milá w Barcelonie. Stół przez wiele lat zdobił wystawę Narodowego Muzeum w Barcelonie a jego prototyp znajdował się  do tej pory w domu syna Jujola. Dzięki Mobles114 ujrzał światło dzienne i jest w sprzedaży – to dobra informacja dla kolekcjonujących małe funkcjonalne dzieła sztuki domowej.

Mediolan 2019 – Mobles 114

Oferta produktów Mobles 114 to przede wszystkich system ścienny TRIA , ikona designu z lat 70,  który wspaniale komponuje się do projektów domowych oraz kontraktowych. To projekt duetu Massada i Tremoleda wykonany 40 lat temu charakteryzujący się  designem nieprzemijającym w czasie, gdyż nadal zachwyca nowe pokolenia architektów w wielu krajach, o tym mogliśmy się przekonać podczas targów w Mediolanie. 

Mediolan 2019 – Mobles 114

Kolejnym ciekawym projektem w Mobles 114 jest kolekcja stołów PEY , wykonanych ze struktury z aluminium w kolorach białym i czarnym oraz z blatu z HPL (obecnie to kolory: biały, czarny oraz drewno orzech i dąb). Ciekawe to duże rozmiary stołu PEY nawet do ponad 8 metrów, cztery nogi do 280cm długości.

Mediolan 2019 – Mobles 114Poza tym nowością jest to, że  poszerzyła się kolekcja GRACIA, teraz oprócz taboretu i krzesła Gracia znajdziecie również krzesło tapicerowane w tkaninach Gabriela i Kvadratu oraz stoły . Nogi jak do tej pory metalowe lub drewniane.Mediolan 2019 – Mobles 114

Ostatecznie, Mobles 114 ma w ofercie sporą ilość wieszaków stojących i ściennych , niektóre z nich takie jak  MIRAC czy TAIGA to bestsellery na rynkach w Europie i U.S.A.

 
Powiązane postySend this to a friend