Nowa kolekcja krzeseł i hokerów Funda dla Viccarbe stworzona przez Stefana Diez

Nowa kolekcja krzeseł i hokerów Funda dla Viccarbe stworzona przez Stefana Diez

Nowa kolekcja krzeseł i hokerów Funda dla Viccarbe stworzona przez Stefana Diez

Dążenie do maksymalnego zrównoważenia i komfortu kształtuje Fundę, nową kolekcję krzeseł i hokerów zaprojektowaną przez wybitnego projektanta Stefana Dieza pod hasłem tworzenia innowacyjnego i lekkiego krzesła. Funda oznacza „pokrowiec” w języku hiszpańskim. To nowa kolekcja zaproponowana przez Viccarbe w tym roku.

Ta nowa kolekcja jest prezentowana jako konstrukcja składająca się z dwóch zróżnicowanych elementów, które dzięki swojemu kształtowi symulują gest dwóch rąk, które obejmują użytkownika. Rozwój Fundy opiera się na połączeniu metalowej konstrukcji zaprojektowanej z myślą o długotrwałym użytkowaniu z tapicerowanym siedziskiem, które można wymienić po latach użytkowania lub intensywnym zużyciu.

Dzięki technicznej tkaninie, która może być używana na zewnątrz, w tym przypadku upraszczamy zwykłe elementy krzesła (konstrukcja, siedzisko, tkaniny) do struktury i tapicerki, nie tracąc przy tym wytrzymałości i komfortu.

Funda reprezentuje równowagę pomiędzy precyzją a ludzkim podejściem Stefana Dieza. Jego nieustanne poszukiwanie zarówno innowacji przemysłowych, jak i atrakcyjności wizualnej pozwoliło uzyskać w tej kolekcji zakrzywiony i przyjazny kształt, połączony z tapicerką znaną ze zmarszczek.

W ten sposób, Funda udaje się przywołać maksymalny wyraz komfortu i udostępnia różne elementy gamy dla wszystkich typów środowisk: projektów renowacyjnych, domów, przestrzeni pośrednich i biurowych miejsc spotkań, itp.

Designer
Stefan Diez

Firma
Viccarbe

Pobierz
Informacje techniczne FUNDA chair (en)

Powiązane postySend this to a friend