Nowoczesne meble, lampy i dodatki do wnętrz

Nowoczesne meble, lampy i dodatki do wnętrz

Nowoczesne meble, lampy i dodatki do wnętrz

Trendy, co roku diametralnie się nie zmieniają, ale zawsze są jakieś nowości, co roku jest też ich sporo i dobrze, bo każdy może wybrać coś dla siebie?  Jakie nowoczesne meble, lampy i dodatki do wnętrz powinny ubrać nasze wnętrza?  Co jest „trendy” w 2016?

Według nas na pewno funkcjonalność – prostota, nowoczesne meble, które możemy użyć na wiele sposobów, w wielu miejscach jak i nowoczesne meble, lampy i dodatki.

To słowo najlepiej chyba opisuje sens powstania nowoczesnego krzesła TUBE od Mobles 114.

Nowoczesne meble, lampy i dodatki do wnętrz

Krzesło designerskie TUBE projektanta Quitllet`a, nazywam jako przykład odnowionego designu, świetnie sprawdzi się w mieszkaniu, w biurze czy kawiarni, stać może również na tarasie. Wykonane ze stalowej rury oraz propylenu sprawdzi się zawsze i wszędzie. Przy tym zadziwia lekkością, prostotą. To nowy projekt designerski zespołu Eugene´a Quillet´a z Paryża, przedstawiony podczas zeszłorocznej imprezy designerskiej jaka jest M&O i utwierdzony w tym roku również podczas M&O.

Nowoczesne meble, lampy i dodatki do wnętrz Nowoczesne meble, lampy i dodatki do wnętrz

Nowoczesne krzesło TUBE wpisuje się też w kolejny trend – czyli powrót kolorów jakie modne były w latach 80-tych. Do łaski wracają pastelowe i niezbyt krzykliwe odmiany niebieskiego i różu.

Minimalizm – zawsze na czasie. Prostota, proste linie, czystość formy. Im mniej tym lepiej. Trend choć obecny od wielu lat wciąż ma swoich zatwardziałych wyznawców, ludzi którzy by się dobrze czuć potrzebują wnętrza funkcjonalnego, z minimalną ilością mebli. Ta zasada sprawdza się w przypadku lampy designerskiej  ARNE DOMUS od Santa&Cole.  Prosta, czysta forma, pasująca do każdego wnętrza, zarówno mieszkalnego jak i użyteczności publicznej, 


Nowoczesne meble, lampy i dodatki do wnętrz

oraz w przypadku SUBEYBAJA to wyjątkowo funkcjonalny mebel designerski– sprawdzi się w salonie, sypialni, w biurze, można go złożyć i schować, można też dowolnie regulować jego wysokość pomiędzy 39cm a 72 cm.


Nowoczesne meble, lampy i dodatki do wnętrz

Okrągłe stoliki, czarne, metalowe lub kolorze naturalnego drewna. Ten trend to nie nowość  ale w 2016 modne będą stoliki okrągłe, wyglądem przypominające stoliki do kawy jakie najczęściej stawiamy na tarasach.  SUBEYBAJA – piękny stolik, dostępny w kolorze czarnym bądź naturalnego dębu. To ikona designu z lat 70 !

Geometryczne wzory – nowoczesne meble, lampy i dodatki do wnętrz – modne wszędzie, na ścianach, tapetach, podłogach i na meblach. Jeśli podoba Wam się akurat ten trend z pewnością spodoba się wam dywan Ocean, w pięknych zestawieniach kolorystycznych – biel z czerwienią lub z szarym. Tkany ręcznie, wykonany w 100 % z bawełny, dzięki czemu można go prać w pralce. Dostępny jest w kilku rozmiarach.

Nowoczesne meble, lampy i dodatki do wnętrz

Pepitka – to powrót znanego wszystkim wzoru. Tym razem jednak z żakietów płaszczy i apaszek przenosimy ją do wnętrz  i napiszmy  o dodatkach do wnętrz. Jeśli lubisz ten wzór koniecznie rzuć na podłogę dywan VICHY. Doda on elegancji każdemu wnętrzu. Wielkim plusem tego dywanu jest to, że jest on ręcznie robiony, jest przyjemny w dotyku bo w całości utkany z bawełny. Łatwo też utrzymać go w czystości.

Nowoczesne meble, lampy i dodatki do wnętrz
Styl ecofriendly  nadal jest bardzo modny – a więc troska o naturę, zwracamy uwagę na to skąd są surowce, czy można je jeszcze przetworzyć, czy może meble zrobione są z już przetworzonych surowców. Dużo drewna, naturalne wykończenia, kolory naturalne, wszystko co wiąże się z ziemią, naturą, drzewami. Modne są również naturalne dodatki do wnętrz– zwłaszcza w salonie gdzie odpoczywamy lub w sypialni. A więc miękkie poduszki, ciepłe, grube koce, wszystko co przytulne jak na przykład gruby pled z wełny alpak – TWILL.  Dodatkowo jest ręcznie robiony, tkany na drewnianych, tradycyjnych krosnach, będzie piękny ekologicznym i naturalnym dodatkiem w każdym wnętrzu.

Nowoczesne meble, lampy i dodatki do wnętrz

To tylka kilka propozycji…. W każdym bądź razie my nie zamierzamy poprzestać na jednym trendzie , ale cały rok bawić wystrojem wnętrz !

Powiązane postySend this to a friend