Oświetlenie modułowe i nieograniczone kompozycje lamp Tekio Anthony’ego Dickensa dla Santa & Cole

Oświetlenie modułowe i nieograniczone kompozycje lamp Tekio Anthony’ego Dickensa dla Santa & Cole

Tekio oznacza adaptację w języku japońskim. System oświetlenia oparty na elastycznych strukturach pokrytych kloszami papierowymi, połączonych magnesami. Moduły są łączone w celu stworzenia oświetlenia ściennego, pionowych lamp wiszących, linii poziomych, kół i owalów.

 

Anthony Dickens został zainspirowany tradycyjną japońską papierową latarnią Chochin podczas podróży do Azji w 2010 roku natomiast Santa & Cole tworzy system Tekio, współpracując z najlepszymi japońskimi rzemieślnikami, łącząc tradycyjne procesy, wysokiej jakości materiały i nowe technologie; wykorzystując lokalne dziedzictwo kulturowe i tradycję pracy z papierem. Papier jest materiałem delikatnym, elastycznym i plastycznym; jego fałdy czynią go bardziej odpornym i modyfikują jego nieprzezroczystość. Papier filtruje światło oraz zaciemnia je.

Tekio jest światłem dekoracyjnym, które tworzy aranzacje spokojne . Światło, które rozświetlając poprawia w nastrój w kazdym pomieszczeniu.

Lampa Tekiò okrągła

Lampa Tekiò pionowa

 

Lampa Tekiò pozioma

Nagrody

ADI FAD (Delta złota)

 

Źródło

www.anthonydickens.com

www.santacole.com

 

Jeśli jesteś architektem lub projektantem wnętrz, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacjiDLA ARCHITEKTÓW PODRÓŻNIKÓW!

Mini przewodnik po nieznanej wpółczesnej Barcelonie!
Zapisz się do naszego newslettera teraz i pobierz GRATIS mini przewodnik

barcelonaconcept-guide
envelope
envelope


Powiązane posty
Bez komentarza

Zostaw komentarz

Send this to a friend