Oświetlenie salonu: Jaką lampę i gdzie postawić?

Oświetlenie salonu: Jaką lampę i gdzie postawić?

Oświetlenie salonu: Jaką lampę i gdzie postawić?

Oświetlenie salonu: Jaką lampę i gdzie postawić?

Dziś kilka rad na temat oświetlenia  salonu, wystroju do salonu , a przede wszystkim jakie  lampy stojące w nim umieścic i gdzie ?
Jakiego oświetlenia salonu użyć, jakie lampy podłogowe postawić, jakie lampy wiszące powiesić, jakie kinkiety przykręcić do ściany by osiągnąć zamierzony efekt ?

Nowoczesne oświetlenie pełni bardzo ważną funkcję w naszych domach i mieszkaniach. Spełnia nie tylko funkcje użytkowe, ale też aranżuje wnętrze. Dzięki niemu możemy zmieniać nastrój, nie interesuje nas pora dnia ani nocy, może zmieniać funkcje i wygląd naszych wnętrz. Delikatne dekoracyjne oświetlenie salonu  sprawdza się gdy nie mamy ochoty na mocne światło oświetlające całe pomieszczenie w którym spędzamy czas, gdyż chcemy po prostu oświetlić część pokoju  bo tam jemy kolację, czytamy, czy siedzimy z przyjaciółmi.  Oświetlenie salonu to dekoracyjne stosujemy również po to by  podświetlić obraz,  piękną tapetę, wyraźnie zaznaczyć piękny mebel bądź wyodrębnić różne  strefy w domu.

Oświetlenie salonu: Jaką lampę i gdzie postawić?

Pamiętajmy, że w oświetleniu salonu yyznaczenie ma rozmieszczenie lamp  ich ilość, struktura kloszy – czy są z materiału, czy ze szkła, transparentne czy nie. Miejmy na uwadze że lampy wiszące nie koniecznie muszą wisieć na środku pokoju, że lampy podłogowe w jednym pomieszczeniu nie zawsze muszą idealnie do siebie pasować, tworzyć komplet.  Liczy się również wielkość lamp, ich styl, kolorystyka, materiały  z jakich są wykonane.

Gdy jesteśmy zmęczeni, po całym dniu pracy nikt z nas nie ma ochoty na mocne, ostre światło, zwłaszcza jeśli przy takim spędzamy większą część dnia. Jeśli lubimy odpoczywać na naszej wygodnej, miękkiej, wielkiej kanapie pomyślmy o nowoczesnym oświetleniu, które stanie obok niej i nas, ale nie będzie nam przeszkadzać w relaksie, a to znaczy, że musi być delikatne, przyćmione i ciepłe, gdyż relaksując się raczej nie wybieramy ostrego światła. Jeśli relaks, ale i dyskretne elegancja ma panować w naszym salonie wybierzmy lampę podłogową AJ ROYAL zaprojektowaną przez Santa&Cole dla Arne Jacobsena. Delikatny lniany klosz, jasno stalowy korpus i podstawa w kształcie elipsy z pewnością sprawdzą się   zarówno w salonie, w sypialni, we wnętrzu nowoczesnym, jak i w urządzonym nieco bardziej tradycyjnie.

Oświetlenie salonu: Jaką lampę i gdzie postawić?

Wielu z nas lubi mieć wnętrza urządzone w jednym stylu, więc jeśli stawiamy na nowoczesność i glamour, chcemy mieć lampę podłogową nie oczywistą, taką  która nie tylko świeci, ale i zachwyca wyglądem z pewnością zainteresuje nas model ANWAR P 45 lub ANWAR P 90 z Parachilny.

 

Oświetlenie salonu: Jaką lampę i gdzie postawić?

Ta piękna lampa wykonana z galwanizowanej stali w kolorze czarnym z mosiądzu lub z miedzi wg modelu, świeci delikatnym światłem ledowym (2700ºK), z wyglądu troszkę przypomina kłębek luźno splecionej wełny. Dostępna jest w kolorze złotym, miedzianym oraz czarnym, więc z pewnością dobierzemy barwę do każdego eleganckiego wnętrza. Lampę można dowolnie składać z dostępnych kloszy, więc może to być tylko jeden klosz, dwa, a jeśli ktoś chce mieć olbrzymi ą lampę może pokusić się o trzy klosze, wtedy z pewnością nikt obok takiej lampy nie przejdzie obojętnie.

Oświetlenie salonu: Jaką lampę i gdzie postawić?

Lubiącym bardziej stonowane lampy , bardziej tradycyjne i klasyczne z pewnością  do gustu przypadnie lampa podłogowa DORICA do Santa&Cole . Klosz z taśmy bawełnianej w łamanej bieli przypominające greckie kolumny jest stonowany, prosty, elegancki. Takie samo jest światło, które spod niego się wydobywa. Sprawdzi się ona praktycznie w każdym wnętrzu – w minimalistycznym, w eleganckim, klasycznym. Jej delikatne oświetlenie salonu z pewnością umili nam zwłaszcza wieczory, zimne i pochmurne.

Oświetlenie salonu: Jaką lampę i gdzie postawić?

Lampy podłogowe mają różne zastosowanie – mogą służyć oświetleniu salonu,  zwłaszcza  jeśli jest w nich tylko żyrandol. Przydają się do czytania gazet – zwłaszcza lampy z wysięgnikiem, dzięki którym możemy źródło światła skierować w pożądaną stronę.

Powiązane postySend this to a friend