Santa & Cole wznawia w swoim katalogu legendarną lampę Fontana autorstwa André Ricarda.

Santa & Cole wznawia w swoim katalogu legendarną lampę Fontana autorstwa André Ricarda.

Santa & Cole wznawia w swoim katalogu legendarną lampę Fontana autorstwa André Ricarda.

Ostatnia reedycja lampy Fontana w pełni zachowuje jej oryginalny projekt, z estetyką pop z lat 70-tych, okresu, w którym została stworzona. Lampa wisząca zaprojektowana przez André Ricarda, jednego z najbardziej znanych na całym świecie projektantów, powraca do życia dzięki Santa & Cole.

51 lat po jej powstaniu, nowością w jej nowym projekcie jest fakt, że w jej wnętrzu znajduje się wydajna płyta oświetleniowa. Umożliwia to najlepszy przepływ pionowy i kieruje światło delikatnie, bez tworzenia odblasków. Lampa Fontana podkreśla swoją futurystyczną postawę poprzez wymiar półkuli i wyraźną łezkę na obwodzie. Pozwala to na uzyskanie miękkiej, pośredniej świetlistości w jej obrysie. Jej nazwa jest ukłonem w stronę włoskiego artysty Lucio Fontana, który rzucił wyzwanie historii sztuki, tnąc swoje obrazy olejne, aby znaleźć nowy wymiar poza obrazem.

W obu wersjach metaliczny odcień ma matowo-białe wykończenie wewnątrz i błyszczące na zewnątrz. Zawiera biały, półprzezroczysty dyfuzor z metakrylanu oraz regulowane źródło światła LED. Dzięki swoim umiarkowanym wymiarom, 24 cm wysokości i 35 cm średnicy, zawieszka płynnie dopasowuje się do każdego otoczenia. Oprawa podłogowa Santa & Cole ma wysokość 158 cm.

André Ricard wniósł decydujący wkład w społeczny i biznesowy rozwój wzornictwa przemysłowego. Jego kariera pokazuje niezaprzeczalny i szczególny talent do projektowania produktów o optymalnej wydajności oraz oryginalnej i rozpoznawalnej estetyce, która przekracza granice. André Ricard jest prezesem Agrupación de Diseño del Fomento de Artes y Diseño (ADI-FAD) i prezesem-założycielem Asociación de Diseñadores Profesionales (ADP).

Powiązane postySend this to a friend