Skandynawia z Hiszpanii, dlaczego nie?

Skandynawia z Hiszpanii, dlaczego nie?

Skandynawia z Hiszpanii, dlaczego nie?

Zakupy któż z nas ich nie lubi. Nawet nie koniecznie musi chodzić o wielkie ilości kupionych rzeczy, często chodzi o samo chodzenie po sklepach, o oglądanie nowych rzeczy, wymyślanie na nowo jak wyglądać ma nasze mieszkanie. Co kupić by było ładne, przyjemne i wygodne

I nie ważne czy sami biegamy po sklepach i potem znosimy to wszystko do domu, czy buszujemy po internecie i tam robimy wielkie zakupy do naszego małego mieszkania. Modne od wielu lat są dodatki w stylu skandynawskim, ogólnie cała Skandynawia jest na topie.

Jeśli mamy już kupione meble skandynawskie najprzyjemniej kupuje się dodatki. Poduszki, zasłony, firanki i dywany. Wiadomo, że materiały sprawiają, że dom czy mieszkanie staja się bardziej przytulne. Poduszki przydadzą się i w salonie (mogą być ciekawym akcentem kolorystycznym), w sypialni są wręcz niezbędne, chętnie kupujemy je też dla dzieci, które uwielbiają mniejsze i większe poduchy, potrzebne są im do leżenia, siedzenia i to zarówno na kanapach , łóżkach jak i na podłodze.

Wazony i misy – nie są niezbędne w domu, ale dobrze je mieć. Można w nich trzymać kwiaty cięte, owoce, mogą po prostu stać i być piękne, pełnić wyłącznie funkcje ozdobne.

Wielu z nas, nie wyobraża sobie mieszkania czy domu bez kwiatów doniczkowych.

Skandynawia z Hiszpanii, dlaczego nie?

 

I nie ważne czy kupujemy kwiaty każdy inny, czy kolekcjonujemy je gatunkami, kolorami, czy zbieramy tylko te co kwitną jak na przykład storczyki bądź fiołki, wielkie bluszcze, piękne paprocie albo tylko kaktusy. Muszą w domu być i koniec. Bo bez nich dom jest smutny, mało zielony, nie ma w nim życia. A rosnące rośliny cieszą nasze oczy, często są powodem dumy. Do nich koniecznie musimy kupić doniczki bądź osłonki. W zależności od tego jakie nam się podobają, jakie nam pasują do mieszkania mogą być plastikowe, ceramiczne, kolorowe bądź w odcieniu naturalnej gliny.

Te wszystkie dodatki sprawiają, że nasz dom, czy mieszkanie stanie się miejscem do którego miło się wraca, w którym miło spędza się czas. Co jeszcze klienci kupują do swoich mieszkań – z pewnością ramki do zdjęć. Przecież wszyscy uwielbiamy zdjęcia, stawiamy ich mnóstwo w naszych domach. Zdjęcia dzieci, wnuków, zdjęcia z wakacji, z podróży. I do nich konieczne są piękne ramki, by je wyeksponować, by stanowiły prawdziwą ozdobę.

Co jeszcze przyda się w mieszkaniu – oczywiście wszystko co konieczne w kuchni. Kolorowe kubki, eleganckie filiżanki do kawy, sztućce, talerze, garnki. Do tego obrusy – na co dzień i od święta, serwetki, zarówno papierowe jak i bardziej eleganckie z materiału.

Skandynawia z Hiszpanii, dlaczego nie?

A gdy zostanie nam łazienka do urządzenia nie mamy aż tyle rzeczy do kupienia, ale za to jakie fajne. Ręczniki , grube, mięsiste, miękkie i chłonne. Dopasowane pod kolor pytek, albo wręcz przeciwnie, w zupełnie kontrastowych kolorach. Do tego akcesoria go kąpieli – gąbki, szczoteczki, buteleczki na płyny.

Co jeszcze sprawi, że nasze mieszkanie będzie piękne – coś co powiesimy na ścianach – obrazy, plakaty. Wybierajmy je seriami – jeśli z filmów to mogą być o podobnej tematyce, lub tego samego reżysera bądź aktora. Jeśli wolimy malarstwo – to musimy się określić- czy to mają być reprodukcje, bo nie stać nas na drogi oryginał, czy też stawiamy na oryginały ale mniej znanych artystów, czy może szalejemy i kupujemy to co nam się po prostu podoba.

Czym wykończyć wystrój ? Drobnymi gadżetami, świecznikami, świeczkami, mniejszymi i większymi latarenkami do nich. Dzięki nim wieczorami w mieszkaniu zrobi się przytulnie, o wiele przyjemniej siedzi się wieczorem przy blasku świec niż przy blasku elektrycznych żarówek. Jeśli już mówimy o przytulności i miękkości przydały by się jeszcze miękkie pufy do siedzenia, poduszki, koce i pledy, tak by wieczorem oglądają film, czytając książkę móc się nimi otulić, oprzeć o poduszkę, przykryć nogi pledem.

Jak wybierać rzeczy – przede wszystkim musza się nam podobać. W jednym pomieszczeniu dobrze by się siebie pasowały, uzupełniały się. Czy warto przejmować się zawsze trendami? Niekoniecznie. One za szybko się zmieniają. Lepiej polegajmy na własnym guście, jeśli to nam ma się dobrze mieszkać.

Powiązane postySend this to a friend