Świece z Porcelany ?? Lampa Cirio …

Cirio Chandelier

Świece z Porcelany ?? Lampa Cirio …

Kolekcja Cirio powstaje w Barcelonie jako kolejny projekt  Antoniego Aroli dla firmy Santa&Cole, natomiast początek tej porcelanowej rodziny lamp to duże kompozycje do wnętrz publicznych.

Arola inspiruje się w Turcji a dokładnie w Hagia Sophia: „Podnosisz wzrok i tam jest”…Cirio czyli świeca po polsku. Lampa, która zapewnia bogate przeżycia i różnorodność kompozycji oraz gry światłem.

lampa liniowa Cirio

 

Cirio to doskonałe połączenie technologii LED  przyjaznej w dużych miejscach publicznych i rzemiosła oraz szlachetnych  surowców jakimi są klosze wykonane  z porcelany SARGADELOS z Galicji na północy Hiszpanii, oraz szkło opalowe lub  mosiądz .

Lampy sufitowe Cirio z mosiadzu

 

Każda oprawa ledowa- dioda to źródło światła otoczone kloszem, pierwsze konstrukcje produkowane były jako okrągłe kompozycje Cirio Oval  lub jako pojedynczo wiszące Cirio albo liniowe Cirio Lineal.

Lampy pojedyncze Cirio

Natomiast ostatnim członkiem tej porcelanowej rodziny jest Cirio Chandelier.

Wielki Żyrandol Cirio składa się z gęsto ułożonych pierścieni, które w swojej całości dają efekt ognistego światła, co czyni stawia go w głównym centrum uwagi.

Niezależnie od tego czyli lampy wiszą samodzielnie lub w kompozycjach,, skutecznie spełniają wszelkie potrzeby w projektach ze względu na ich szerokie spektrum zastosowań i dostępnych formatów.

 

Lampy wiszace Cirio

 

Powiązane posty

Bez komentarza

Sorry, the comment form is closed at this time.

Send this to a friend