Wystawa Tricentenari Barcelona

Wystawa Tricentenari Barcelona

Wystawa Tricentenari Barcelona

Architekt Benedetta Tagliabue (EMBT / Fundacja Enric Miralles) i reżyser Álex Ollé (La Fura dels Baus) przyczynili się do poważnych zmian w mieście Barcelonie. Celem upamiętnienia 300 lat utracenia niezależności miasta Barcelony, niektóre z najbardziej charakterystycznych miejsc publicznych tego pięknego miasta zmieniły całkowicie wygląd, a to dzięki serii siedmiu instalacji artystycznych i architektonicznych. Wszystkie dzieła mają, jedno wspólne przeznaczenie, zachęcić oglądających do refleksji na temat takich pojęć jak tożsamość, wolność i demokracja.

Wystawa Tricentenari Barcelona
Pierwsza instalacja odbyła się w maju w Parku de la Ciutadella. Zainspirowani przez stare mury miasta Barcelony i jej późniejszego zniszczenia, Benedetta Tagliabue i Alex Ollé symbolizują odzyskanie miasta przez jego mieszkańców. Pomysł odbudowy i zniszczenia murów oraz ścian świata wg sześciu efemerycznych kreacji-obiektów to projekt w którym uczestniczy sześciu międzynarodowych architektów oraz kilka wiodących szkół architektury i designu z Barcelony. Natomiast sześć dużych konstrukcji można zobaczyć w następujących miejscach miasta: Plaza Los Angeles, Salvador Segui Square, Plaza de la Merced, Plaza Nueva, Plaza del Mar oraz Łuk Triumfalny czyli Arc de Triomph.

Wystawa Tricentenari Barcelona

Zaproszeni goście to Studio Odile Decq Peter Cook i Yael Reisner, Grafton Architects, ETH Zurich i Urban-Think Tank, Anupama Kundoo i Urbanus architekci z Francji, Wielkiej Brytanii, Izraela, Irlandii, Szwajcarii, Wenezueli, Australii, Indii i Chiny.
Natomiast gospodarzami tego eventu są szkoły architektury i designu: La Salle (URL) ESARQ (UIC), IAAC i Elisava (UPF). Wystawę można zobaczyć w Barcelonie do miesiąca września tego roku.

 

Wystawa Tricentenari Barcelona

Powiązane postySend this to a friend