Barcelona Nothing (but) Design

Barcelona Nothing (but) Design

Barcelona Nothing (but) Design

W tym miesiacu troche o wystawie, ktora zorganizowalismy dla Was podczas LDF….duzo pracy oraz wysilku, ale udalo sie i barcelonski design przyjechal do Polski :). Milej lektury:

Design z Barcelony od lat jest symbolem stylu, kreatywności i funkcjonalności. Wzornictwo przemysłowe z Hiszpanii oferuje nieprzemijający w czasie design. Chcąc wyposażyć mieszkanie w meble, lampy, czy tekstylia, uwagę powinniśmy skoncentrować właśnie na dziełach zaprojektowanych w Barcelonie. Dzięki niepowtarzalnej formie, kolorystyce i dbałości o walory użytkowe produkty ze stolicy Katalonii są rozchwytywane przez miłośników piękna.

Barcelona Nothing (but) Design

Teraz design z Barcelony dostępny jest na wyciągnięcie ręki. Podczas 8 edycji Festiwalu Designu odbywającego się w Łodzi, BarcelonaConcept (www.barcelonaconcept.pl) zaprezentowała design z Barcelony, organizując interesujące imprezy pod wspólnym hasłem „Barcelona (nothing but) Design”.

Barcelona Nothing (but) Design

Pierwszą atrakcją przygotowaną przez BarcelonaConcept była wystawa, na której można było podziwiać produkty firmy BD Barcelona Design, która od ponad 30 lat edytuje obiekty designerskie, meble i lampy według projektów takich dwudziestowiecznych artystów, jak Salvador Dalí, Antoni Gaudi oraz posiada w ofercie bogatą kolekcję mebli Jaime Hayona czy Konstantina Grcica.

Barcelona Nothing (but) Design

Podczas drugiej wystawy zaproponowanej przez BarcelonaConcept, zwiedzający mogli zobaczyć wysublimowane tekstylia, ręcznie tkane z ekologicznie barwionego kaszmiru i wełny Merino, produkowane przez spółdzielnię Teixidors z Terassa pod Barceloną. Zaprezentowane tekstylia z kaszmiru, odznaczają się wysoką jakością i wyjątkową delikatnością materiałów. Oraz meble i lampy wydawnictw wzornictwa przemysłowego jakimi są Santa&Cole (oświetlenie) oraz Mobles 114 (meble oraz wyposażenie biur i bibliotek).

Barcelona Nothing (but) Design

Zwieńczeniem prezentacji wzornictwa przemysłowego z Barcelony i gratką dla miłośników designu, był wykład zatytułowany „What objects say about their Design?” Architekci, projektanci i fani wzornictwa przemysłowego, mogli dowiedzieć się dużo na temat historii i teraźniejszości wzornictwa przemysłowego w  Barcelonie.

Wykład prowadzony był przez edytorów i założycieli dwóch czołowych wydawnictw designerskich ze stolicy Katalonii. Byli nimi Nina Masó (wydawnictwo Santa&Cole) i Josep Maria Tremoleda (wydawnictwo Mobles 114). Poza omówieniem kwestii związanych z barcelońskim designem, poruszony został temat modelu biznesowego oraz roli i pracy twórczej wydawnictwa designerskiego. W ostatniej części wykładu prelegenci zgłębili aspekty determinujące sukces w designerskim wzornictwie przemysłowym. Kryją się one pod pojęciami jakości, funkcjonalności i nieprzemijalności w czasie.

 

Barcelona Nothing (but) Design

Powiązane postySend this to a friend