Barcelona Nothing (but) Design

Wystawa-Barcelona-nothing-but-Design_8-960x500

Barcelona Nothing (but) Design

W tym miesiacu troche o wystawie, ktora zorganizowalismy dla Was podczas LDF….duzo pracy oraz wysilku, ale udalo sie i barcelonski design przyjechal do Polski :). Milej lektury:

Design z Barcelony od lat jest symbolem stylu, kreatywności i funkcjonalności. Wzornictwo przemysłowe z Hiszpanii oferuje nieprzemijający w czasie design. Chcąc wyposażyć mieszkanie w meble, lampy, czy tekstylia, uwagę powinniśmy skoncentrować właśnie na dziełach zaprojektowanych w Barcelonie. Dzięki niepowtarzalnej formie, kolorystyce i dbałości o walory użytkowe produkty ze stolicy Katalonii są rozchwytywane przez miłośników piękna.

Wystawa Barcelona (nothing but) Design_1

Teraz design z Barcelony dostępny jest na wyciągnięcie ręki. Podczas 8 edycji Festiwalu Designu odbywającego się w Łodzi, BarcelonaConcept (www.barcelonaconcept.pl) zaprezentowała design z Barcelony, organizując interesujące imprezy pod wspólnym hasłem „Barcelona (nothing but) Design”.

Wystawa Barcelona (nothing but) Design_4

Pierwszą atrakcją przygotowaną przez BarcelonaConcept była wystawa, na której można było podziwiać produkty firmy BD Barcelona Design, która od ponad 30 lat edytuje obiekty designerskie, meble i lampy według projektów takich dwudziestowiecznych artystów, jak Salvador Dalí, Antoni Gaudi oraz posiada w ofercie bogatą kolekcję mebli Jaime Hayona czy Konstantina Grcica.

Wystawa Barcelona (nothing but) Design_5

Podczas drugiej wystawy zaproponowanej przez BarcelonaConcept, zwiedzający mogli zobaczyć wysublimowane tekstylia, ręcznie tkane z ekologicznie barwionego kaszmiru i wełny Merino, produkowane przez spółdzielnię Teixidors z Terassa pod Barceloną. Zaprezentowane tekstylia z kaszmiru, odznaczają się wysoką jakością i wyjątkową delikatnością materiałów. Oraz meble i lampy wydawnictw wzornictwa przemysłowego jakimi są Santa&Cole (oświetlenie) oraz Mobles 114 (meble oraz wyposażenie biur i bibliotek).

Wystawa Barcelona (nothing but) Design_7

Zwieńczeniem prezentacji wzornictwa przemysłowego z Barcelony i gratką dla miłośników designu, był wykład zatytułowany „What objects say about their Design?” Architekci, projektanci i fani wzornictwa przemysłowego, mogli dowiedzieć się dużo na temat historii i teraźniejszości wzornictwa przemysłowego w  Barcelonie.

Wykład prowadzony był przez edytorów i założycieli dwóch czołowych wydawnictw designerskich ze stolicy Katalonii. Byli nimi Nina Masó (wydawnictwo Santa&Cole) i Josep Maria Tremoleda (wydawnictwo Mobles 114). Poza omówieniem kwestii związanych z barcelońskim designem, poruszony został temat modelu biznesowego oraz roli i pracy twórczej wydawnictwa designerskiego. W ostatniej części wykładu prelegenci zgłębili aspekty determinujące sukces w designerskim wzornictwie przemysłowym. Kryją się one pod pojęciami jakości, funkcjonalności i nieprzemijalności w czasie.

 

Wyklad LDF

Powiązane posty

Bez komentarza

Sorry, the comment form is closed at this time.

Send this to a friend