Słodko na Święta Wielkanocne w Barcelonie

Słodko na Święta Wielkanocne w Barcelonie

Dziś na blogu trochę inaczej, lifestylowo a w zasadzie kulinarnie , gdyż zbliżają się święta wielkanocne i postanowiłam napisać jak to wygląda w Barcelonie. Rodzinnie i tradycyjnie, malujemy jajka w domu i dekorujemy, ale to jednak polski zwyczaj i tradycja nie do końca hiszpańska, mimo iż wiele szkół już zaakceptowało malowanie jaj na zajęciach z plastyki… i dzieci dekorują swoje pokoje malowanymi wydmuszkami i kurczaczkami …natomiast co jest ważne dla Barcelończyków w poniedziałek czyli drugi dzień świąt wielkanocnych ?
Typowym katalońskim zwyczajem jest MONA, czyli ciasto ozdobione pięknymi figurkami z dobrej czekolady…, które zazwyczaj chrzestny wręcza swojemu chrześniakowi, oto kilka zdjęć takich figurek, niektóre sięgają sporych gabarytów, inne sa mniejsze.

pasteleria escriba

 

Ciasto, typowa polska babka, dekorowana lub nie, którą robi się w domu lub kupuje to podstawa deseru, natomiast czekoladowy dodatek wykonuje już Mistrz Chocolatier i w każdej dobrze wyposażonej na święta cukierni.

monadepascua

MONA to uciecha dla najmłodszych, oprócz dobrej czekolady, która uwielbiają chyba wszystkie dzieci, mają dobrą okazje, aby schrupać swoje ulubione postacie z bajek i książek.

Mona-de-Pascua-de-Pinoccio

Dla tych, który spędzą kilka dni podczas świąt w Barcelonie, jedno z magicznych i słodkich miejsc w stolicy Katalonii….do których warto zajrzeć i powrócić… Pastisseria ESCRIBA….to jednak tylko dla tych którzy nie chcą szybko schudnąć 😉

live-barcelona-postres-de-bcn-escriba-rambla

Źródło: http://www.escriba.es/

1 Comment

Zostaw komentarz