”WHAT OBJECTS SAY ABOUT THEIR DESIGN?”

”WHAT OBJECTS SAY ABOUT THEIR DESIGN?”

”WHAT OBJECTS SAY ABOUT THEIR DESIGN?”

Dobry współczesny projekt powinien sprostać potrzebom przyszłości jak również uznać i przyswoić zdobycze i osiągnięcia przeszłości. Właśnie dlatego w tym roku BarcelonaConcept w ramach Łódź Design Festival zaprosiła Ninę Masó i Josepa M. Tremoledę, dwóch spośród najbardziej znakomitych projektantów, aby uznać ich dotychczasową drogę zawodową i, jednocześnie, umożliwić nowym pokoleniom poznanie ich doświadczeń.

 

WHAT OBJECTS SAY ABOUT THEIR DESIGN?”

Wykład Pani Niny Masó z Santa&Cole oraz Pana Josepa M. Tremoledy z Mobles 114 zatytułowany What Objects say about their design?  skierowany jest do architektów, projektantów, młodych designerów oraz wszystkich osób zainteresowanych wzornictwem przemysłowym z Barcelony, stolicy Katalonii, śródziemnomorskiego regionu Hiszpanii.

Santa&Cole jak i Mobles 114 dwa najstarsze wydawnictwa designu, które od ponad 30 lat zachwycają architektów oraz osoby kochające dobry, funkcjonalny, nieprzemijający w czasie design, oryginalnym oświetleniem oraz meblami.

Zarówno Santa&Cole jak Mobles 114 są zdobywcami prestiżowych nagród designerskich takich jak FAD czy Gold Delta. Nina Maso oraz Josep M. Tremoleda są bez zwątpienia ważnymi osobowościami dla wzornictwa przemysłowego w Hiszpanii.

Główną przesłanką wykładu What Objects say about their Design ? jest przybliżenie najważniejszych zagadnień dotyczących wzornictwa przemysłowego z Barcelony, jego historii oraz jak spojrzeć na Barcelonę, jako kolebkę designu.

Kolejnym założeniem wykładu jest wyjaśnienie definicji Wydawnictwa Designu lub wzornictwa przemysłowego i na czym polega praca twórcza wydawnictwa oraz jak wygląda jego model w biznesie.

Natomiast trzecim i ostatnim punktem wykładu będzie wgłębienie się w zagadnienie samego designu i jak powinien odzwierciedlić się, w jakości, funkcjonalności stworzonego obiektu przeznaczonego na sukces oraz nieprzemijalność w czasie.


”WHAT OBJECTS SAY ABOUT THEIR DESIGN?”

Nina Masó, projektantka wnętrz i współzałożycielka Santa & Cole (1985). Wydawca katalogu Indoor poświęconemu wnętrzom oraz oświetleniu  od 2007 roku.

Ukierunkowanie Niny Mansó bazuje na wrażliwym i ciepłym spojrzeniu na otoczenie, gdzie przedmioty grają główną rolę. Każdy produkt, który publikuje, stanowi manifest piękna, prostoty i ponadczasowości. Lampy i meble z osobowością, zawsze na bieżąco z techniką i o wysokiej jakości, a których wartość z biegiem czasu będzie wzrastać.

”WHAT OBJECTS SAY ABOUT THEIR DESIGN?”

M. Tremoleda, projektant przemysłowy, wydawca i dusza Mobles 114, firmy, którą założył wspólnie z J.M. Massaną i Marianem Ferrer w 1973 roku, a która posłużyła im do zrealizowania ich projektów. Ponadczasowe przedmioty, stworzone jako harmonizacja wartości humanistycznych z wartościami przemysłowymi. Recepta, która z biegiem lat pozwoliła wielu z nich stać się ikoną designu katalońskiego i hiszpańskiego. Drogę rozpoczęli pewnej jesieni 1973 roku w budynku o numerze 114 przy ulicy Enric Granados, zapewne bardziej zajęci czerpaniem radości z projektu niż zdobywaniem horyzontów, wytrwale posuwając się do przodu zostawiając za sobą jasne ślady, które przetrwały w czasie.

Powiązane postySend this to a friend