Lampy miejskie i lampy ogrodowe czyli miasto nigdy nie śpi….

Lampy miejskie i lampy ogrodowe czyli miasto nigdy nie śpi….

Lampy miejskie i lampy ogrodowe

Miasto nawet w nocy jest dobrze widoczne z daleka, jego blask bije po oczach z kilku kilometrów. Nie wyobrażamy sobie przecież krajobrazu miejskiego bez włączonych wieczorami lamp, świateł w oknach mieszkań, restauracji, fabryk. Miasto jest organizmem który nigdy nie zasypia, i nigdy, poza momentami awarii elektrycznych, nie zapada w nim ciemność.

„Hot time summer in the city…” te słowa piosenki Joe Cocera wielu z nas nuci od lat i z radością zostaje latem w mieście. Miasto latem to dużo mniejsze korki, a do tego mnóstwo atrakcji. Nocne życie, teatry, spektakle na wolnym powietrzu, kino nocne, koncerty. Kawiarnie i puby na świeżym powietrzu, spotkania z przyjaciółmi, spotkania wieczorem, bo przecież w dzień albo pracujemy, albo chronimy się przed skwarem. Lato w mieście to mnóstwo okazji do spacerów po mieście, mnóstwo okazji do podziwiania miast w zupełnie innym, sztucznym świetle to również okazja to podziwiania mebli miejskich, lamp parkowych i ulicznych.

Lampy miejskie i lampy ogrodowe

Lampy TOPA pięknie prezentują się stojąc w równych rzędach, równie dobrze wyglądają w centrum miasta, na osiedlowych uliczkach, w parku, ale i nad brzegiem płynącej środkiem miasta rzeki, wtedy pięknie oświetlają wodę. Dzięki nim krajobraz miejski będzie wyglądał inaczej, a lampy rzucą na wszystko tajemniczy blask.

blux-project-parque-zelaieta-08

Lampy uliczne TOPA oferowane są w dwóch wysokościach – metrowe oraz o wysokości 3, 2 metra. Te drugie mają dwa źródła światła. W zależności od potrzeb oraz miejsca można zamontować lampy oświetlające tylko niższe partie, lub świecące wysoko.

Lampy miejskie i lampy ogrodowe

Co robić gdy zmęczymy się po nocnym spacerze ? Przysiąść sobie na ławce, najlepiej by była oświetlana jak ławka – lampa LAP BENCH. To ciekawe i nowatorskie meble miejskie można kupić jako ławkę o długości 160 cm, lub jako pojedyncze siedzisko, takie sześciany o bokach 45cm.

Lampy miejskie i lampy ogrodowe

LAP BENCH świetnie sprawdzą się zarówno w mieście, jak i w ogrodzie lub na tarasie, przy basenie….

Lampy miejskie i lampy ogrodowe

Piękne nocą mogą być również nasze ogrody, których w wielu miastach nie brakuje. Miło jest późnym wieczorem, gdy upał już zelżeje, wyjść do ogrodu, napić się wina z przyjaciółmi, popatrzeć w gwiazdy z mężem, czy poleżeć na trawie z dziećmi. Dobrze jest tylko przedtem postawić w ogrodzie lampy, by było bardziej nastrojowo, klimatycznie, cudnie wręcz. Zwłaszcza jeśli będą to lamy ogrodowe AMS.

ams-david_abad-blux-03

Złote i srebrne sześciany o różnych wielkościach, z malutkimi dziureczkami, przez które świeci światło idealnie nadają się na wieczór w ogrodzie. Będą ozdobą podczas imprezy w ogrodzie, czy podczas samotnego oglądania gwiazd.

Lampy miejskie i lampy ogrodowe

Lampy miejskie zmieniają też miejski krajobraz zimą, kiedy przy sprzyjającej pogodzie spacer może być równie ciekawy jak latem. Biały śnieg przykrywający wszystko pięknie prezentuje się w blasku lamp, a klimat miasta zmienia się na bardziej nastrojowy, cudowny, zwłaszcza jeśli stoją w nim lampy BOLETUS OUTSIDE C zaprojektowane przez Jorge Pensi. Zrobione z aluminium, zakończone biały świecącym jakby grzybkiem.

Lampy miejskie i lampy ogrodowe

Bez komentarza

Zostaw komentarz