Wystawa Tricentenari Barcelona

Wystawa Tricentenari Barcelona

Wystawa Tricentenari Barcelona

Architekt Benedetta Tagliabue (EMBT / Fundacja Enric Miralles) i reżyser Álex Ollé (La Fura dels Baus) przyczynili się do poważnych zmian w mieście Barcelonie. Celem upamiętnienia 300 lat utracenia niezależności miasta Barcelony, niektóre z najbardziej charakterystycznych miejsc publicznych tego pięknego miasta zmieniły całkowicie wygląd, a to dzięki serii siedmiu instalacji artystycznych i architektonicznych. Wszystkie dzieła mają, jedno wspólne przeznaczenie, zachęcić oglądających do refleksji na temat takich pojęć jak tożsamość, wolność i demokracja.

benedetta 3
Pierwsza instalacja odbyła się w maju w Parku de la Ciutadella. Zainspirowani przez stare mury miasta Barcelony i jej późniejszego zniszczenia, Benedetta Tagliabue i Alex Ollé symbolizują odzyskanie miasta przez jego mieszkańców. Pomysł odbudowy i zniszczenia murów oraz ścian świata wg sześciu efemerycznych kreacji-obiektów to projekt w którym uczestniczy sześciu międzynarodowych architektów oraz kilka wiodących szkół architektury i designu z Barcelony. Natomiast sześć dużych konstrukcji można zobaczyć w następujących miejscach miasta: Plaza Los Angeles, Salvador Segui Square, Plaza de la Merced, Plaza Nueva, Plaza del Mar oraz Łuk Triumfalny czyli Arc de Triomph.

benedetta 1

Zaproszeni goście to Studio Odile Decq Peter Cook i Yael Reisner, Grafton Architects, ETH Zurich i Urban-Think Tank, Anupama Kundoo i Urbanus architekci z Francji, Wielkiej Brytanii, Izraela, Irlandii, Szwajcarii, Wenezueli, Australii, Indii i Chiny.
Natomiast gospodarzami tego eventu są szkoły architektury i designu: La Salle (URL) ESARQ (UIC), IAAC i Elisava (UPF). Wystawę można zobaczyć w Barcelonie do miesiąca września tego roku.

 

benedetta 2

Bez komentarza

Sorry, the comment form is closed at this time.