Dino od Jaime Hayona dla BD Barcelona ,fotel do dowolnego miejsca w domu

Dino od Jaime Hayona dla BD Barcelona ,fotel do dowolnego miejsca w domu

Dino od Jaime Hayona dla BD Barcelona ,fotel do dowolnego miejsca w domu

„W ciągu ostatnich kilku lat, pracowałem z BD nad różnymi siedzeniami, krzesłami, fotelami, których struktura opierała się na sklejce, wśród nich można wymienić kolekcje : Showtime z 2007 i fotel Lounger z 2009 , to były moje pierwsze projekty. Po dziesięciu latach są one nadal częścią katalogu BD Barcelona  i sprzedają się bardzo dobrze i z powodzeniem wprowadzane są na różne rynki.  W kolekcji Dino,  którą teraz prezentujemy, chciałem wykorzystać moje wcześniejsze doświadczenia z innymi formami i tapicerowanymi siedziskami, aby opracować nowy fotel, który będzie tak wygodny, jak to tylko możliwe, zachowa pewne wymiary, aby dobrze dopasowywał się do ciała i przestrzeni, w której się znajduje, zarówno w domu, jak i w projektach kontraktowych. Ma on formę rzeźby i piękny profil, podobny do profilu dinozaura, od którego pochodzi nazwa DINO, szczególnie od tych dinozaurów, które były roślinożerne i które wyróżniały się długimi i stylowymi szyjami. Fotel jest również smukły, spoglądając na niego pod dowolnym kątem. Kolejnym elementem, który go charakteryzuje są jego lekkie aluminiowe nogi, które przypominają sterowiec oraz mieszanka materiałów to jego wytapicerowania, detale takie jak skóra, która pokrywa i chroni podłokietniki w bardziej specjalnych wersjach.

Dodatkowo, jakość i trwałość nadają mu osobowość i charakterystyczny rys, który definiuje jego subtelną linię, organiczną i wyjątkową, tworząc z niego bardzo wyjątkowy obiekt we wnętrzu.

Dino chce być reprezentatywnym projektem dla  firmy BD, gdyż wskazuje jej olbrzymi „know-how„ również poprzez zachowanie typowej dla BD techniki  szwów „. Jaime Hayon

Opis

Główny korpus wykonany ze sztywnego poliuretanu pokrytego amortyzującą pianką polieterową. Stały zagłówek, poduszka siedziska i oparcie z amortyzacją z pianki polieterowej. Pokrowce poduszki są demontowalne. Nogi wykonane z odlewu aluminiowego,  malowane farbą proszkową.

Pobierz

Informacje techniczne Dino

Powiązane postySend this to a friend