Restauracja ARCO PACO PEREZA

O tym projekcie

Projekt ten zrodził się z marzenia o stworzeniu przestrzeni, w której goście będą mogli delektować się kuchnią śródziemnomorską w otoczeniu zapewniającym romantyczne światło, kolor i energię, które zwykle można odznaleźć w Hiszpanii. Aby to osiągnąć, nawiązaliśmy współpracę z szefem kuchni Paco Perezem, posiadaczem 5 gwiazdek Michelin.

Projekt zlokalizowany jest na 33 piętrze na najwyższym wieżowcu w kompleksie biznesowym na zachód od miasta Gdańska, w Polsce. To wysokie położenie  pełne 360º panoramiczne widoki na krajobraz, pozwala zobaczyć zarówno Morze Bałtyckie jak i lasy śródlądowe.

Koncepcja jest zorganizowana w dwóch różnych restauracjach. Pierwsza z nich, Treinta y Tres Restaurant, jest bardziej orzeźwiająca, zrelaksowana i żywa, gdzie duży centralny bar wita gości i energetyzuje całą salę. Druga, Arco, z dużą kuchnią skierowaną w stronę jadalni, jest bardziej elegancką restauracją.

Obie restauracje mają wspólny element symboliczny: Łuk czyli Arco. Ten element był niezbędny w projekcie, ponieważ doskonale zdefiniował wizję naszego klienta na temat śródziemnomorskiego dziedzictwa. Warunkiem tego zlecenia było uzyskanie jasnych i wesołych przestrzeni, które kontrastowałyby z szarymi zimowymi dniami.

Kamień z Majorki, umieszczony na wszystkich posadzkach, nadaje ciągłość obu salom jadalnym. Wprowadziliśmy również duże murale z ręcznie wykonanej glazurowanej płytki. Zastosowanie naturalnego drewna na sufitach wnosi do przestrzeni pożądane ciepło. W Restauracji Arco tradycyjne sklepienie  zostało wykonane  z rasyli – płytek ceramicznych ale z częściowo ręcznie malowanymi kawałkami drewna, które są inspirowane freskami.

Całość ma współczesną, ponadczasową, naturalną i elegancką wizję, a jednocześnie posiada pewne elementy, które zaskakują gości i zapraszają ich do powrotu.

 

Dyrekcja kreatywna projektu

Tarruella Trenchs

Produkty

Cesta de Santa&Cole

Zainspirowana tradycyjnymi latarniami, które oświetlają domy wzdłuż wybrzeża, wiejskie posiadłości i otwarte tarasy, Cesta jest jedną z najbardziej ikonicznych lamp stworzonych przez Miguela Milę. Odcień szkła opalowego opiera się na pięknej wiśniowej konstrukcji drewnianej. Jest on produkowany ręcznie przez europejskich rzemieślników, z wykorzystaniem tradycyjnych technik gięcia parą dla drewna.

B15 de Parachilna

B15 is Parachilna’s collection of horizontal and vertical suspensions lamps made up of B15 V and B15 H designed by Jordi Veciana. Both the vertical and horizontal lamps are available in 2 sifferent sizes. The collection is made with an aluminium structure, finished in graphite anodized with an extruded transparent glass difusser. The suspension lamps are available with an optional dimmable function.

Bai od Parachilna

BAI to kolekcja trzech lamp wiszących o różnych kształtach i rozmiarach. Najmniejsze rozmiary można łączyć w 2  lub 3 i tym samym tworzyć żyrandole, a także 5 w kompozycji DIY. Bai to lampa wisząca o brązowej, galwanizowanej konstrukcji stalowej i daszku. Klosz wykonany jest z dmuchanego przezroczystego, bursztynowego lub szarego szkła.

Beta de Parachilna

Beta to kolekcja lamp stołowych i podłogowych zaprojektowana przez Viveca Go zalez & Shukri Giris. Charakteryzująca się czystymi i prostymi liniami, Beta Lamp powstała pod wpływem skandynawskiej wrażliwości świetlnej z dodatkiem tradycyjnych śródziemnomorskich materiałów.

Data
Kategoria
Oświetlenie, Parachilna, Restauracje, Santa&Cole