Dom modułowy MR1 – ciekawa kompozycja przestrzenna

O tym projekcie

Dom modułowy w stylu hiszpańskim

Mario Ruiz, National Design Award 2016, stworzył dla InHAUS by Collection dom modułowy , którego struktura oparta jest na elastyczności umożliwiającej różne kompozycje przestrzenne.

Na zewnątrz, zakrzywione formy mają za zadanie otulić, objąć i stworzyć schronienie przed otoczeniem za pomocą łuków i krat, które wpuszczają światło i powietrze, ale całkowicie izolują i gwarantują prywatność mieszkańców domu.

Zewnętrzna powłoka budynku ma dwa wykończenia, jedno białe i bardziej nieprzezroczyste od strony wejścia, a drugie drewniane i bardziej przepuszczające światło dzięki otworom w fasadzie wychodzącym na taras i basen.

Konstrukcja tego domu składa się z sumy modułów określonych przez krzywe i które osiągają dużą różnorodność wymiarów i kompozycji architektonicznych.

Większość pomieszczeń ogólnodostępnych zagospodarowano na parterze, zachowując sypialnie na górnym poziomie.

Wnętrza w stylu hiszpańskim

Wnętrza charakteryzują się eleganckim i ponadczasowym stylem oraz paletą naturalnych kolorów i materiałów. Umieszczone w nich meble to Sofy Silence, fotele Serene i stolik kawowy Sacha to projekty Mario Ruiza dla firmy Joquer , lampy podłogowe TMM, zaprojektowane przez Miguela Milá dla Santa & Cole , szafkę pod telewizor firmy Punt, również zaprojektowaną przez Ruiza.

Naturalne światło jest ważną częścią projektu, dlatego też pracowaliśmy nad zachowaniem jasności w przestrzeniach komunikacyjnych, poprzez świetliki, które również integrują roślinność. Stół jadalny Kotai i krzesła Huma, zaprojektowane przez Mario Ruiza dla Expormim. Lampy wiszące to modele M68, projekt Miguel Milá dla Santa & Cole.

Układ ułatwia płynną komunikację pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. W biurze znajdują się regał Team Collection i stolik Kiri firmy Expormim, krzesło Bliss firmy Arflex i fotele Serene firmy Joquer. W tle widać pufy Venice, również marki Joquer. Wszystkie zaprojektowane przez Mario Ruiza.

Stoliki nocne i kredens Malmö, firmy Punt. Łóżko Pulse, firmy Joquer. Wszystkie zaprojektowane przez Mario Ruiza.

Elastyczność tego modelu jest sformułowana za pomocą sumy objętości zdefiniowanych przez krzywe , które osiągają dużą różnorodność wymiarów i kompozycji architektonicznych.

„zadaniem tych zakrzywionych elementów jest, z jednej strony, stworzenie płynnej i przyjaznej przestrzeni we wnętrzu, z poczuciem przestronności pomiędzy ścianami poprzez wyeliminowanie punktów stycznych aby zachować wrażenie nieskończoności, jak w cykloramie”.  Mario Ruiz.

Produkty

Sofa Pulse od Mario Ruiza

Klarowność projektu i wyważone proporcje nadają Pulse’owi charakterystyczny charakter, który posiada komfort i ciche wyrafinowanie. Zachęca do zabawy kompozycją i funkcjonalnością: dostępny w dwóch głębokościach i różnych wymiarach, Pulse oferuje również możliwość organicznego zintegrowania elementów funkcjonalnych, takich jak drewniane moduły, które działają jako ramiona lub pojemniki. Elastyczna sofa, która wnosi ciepło i komfort do przestrzeni o różnej wielkości.

Fotel Serene  od Mario Ruiza

Kolekcja Serene to przede wszystkim wszechstronność i personalizacja. Jej modułowa konfiguracja pozwala na wybór dwóch rodzajów konstrukcji siedziska: podstawa podwieszana lub podstawa tapicerowana, która sięga podłogi. Dostępne są również dwie różne głębokości siedziska (98cm i 108cm) i dwie wysokości poduszek oparciowych. Dodatkowo można dodać funkcjonalne elementy drewniane, takie jak stoliki boczne i półki połączone z podstawą, w różnych wykończeniach. Ciągnące się ramiona i oparcie tworzą przytulny, organiczny element, z widocznym wykończeniem szwów.

Łóżko Pulse od Mario Ruiza

Klarowność i równowaga proporcji nadają Pulse’owi charakterystyczny charakter, który cechuje komfort i wyrafinowanie. Z wysokim wezgłowiem o ultra-grubej i wygodnej objętości, dostępnym również jako osobny element, łóżko może być dostępne z podwyższoną podstawą wspartą na widocznych nogach lub tapicerowane do podłogi.

Sofy, fotele, stoły i elementy funkcjonalne z tej samej kolekcji uzupełniają zestaw. Razem tworzą bardzo eleganckie otoczenie o pewnej powściągliwości.

Data
Kategoria
Domy prywatne, Joquer, Santa&ColeSend this to a friend