Bar Ostras Pedrín

O tym projekcie

W dzisiejszych czasach wrażenia związane z aranżacją wnętrz wydają się być szalenie intensywne…  odpoczywając przy drinku we współczesnym barze, zgodnie z jego wystrojem  zastanawiamy się, czy jest się w Nowym Jorku, Szanghaju czy Londynie. Jednolitość projektu definiuje obecnie świat bez dystansu, ale długa tradycja przebywania w barach z Półwyspu Iberyjskiego trwa , zachowując estetykę i autentyczność klasycznego baru w kulturze hiszpańskiej, gdzie wierni mieszkańcy spotykają się na weekendowy aperitif lub aby oglądać mecz piłki nożnej. Pięknie odnowiony przez walenckie studio projektantów Montañana, bar Ostras Pedrín przywołuje typową atmosferę lat czterdziestych, łącząc surowość i trzeźwość w celu zdefiniowania skromnej, autentycznej atmosfery.

Tutaj projektantom wnętrz  „Studiomontañana” udało się zinterpretować całą prawdziwą istotę otoczenia tego baru w dzielnicy Chamberí w Madrycie, ożywiając detale,  starych drewnianych barów  i przywołując blask minionej epoki  . Te klasyczne bary są częścią bogatej tradycji , która stanowi część hiszpańskiej kultury  – tapas, kufle piwa i aperitif, będące podstawowymi składnikami śródziemnomorskiego stylu życia. Natomiast bar Ostras Pedrín, którego nazwa nawiązuje do komiksów „Roberto Alcázar i Pedrín”, powstaje w  Madrycie  po sukcesie swojego poprzdnika z Walencji.

 

Jak widać klasykiem w wystroju jest hoker Nuta projektu  Lluís Pau dla mobles 114. Nuta należy do kolekcji  taboretów Mobles 114  i jej głównym atutem jest prostota formy oraz lekkość dlatego tak dobrze wpisuje się do aranżacji wielu projektów .  Taborety Nuta zdobią projekty hoteli, restauracji , barów oraz kawiarni.  Jednak często używane są do kuchni w projektach domów prywatnych . Taborety Nuta mimo swej lekkości formy , są stabilne i dobrze znoszą nawet intensywne użytkowanie.  Stąd być może wiele nagród dla Nuta takie jak np.  ADI-FAD 1990.

Data
Kategoria
Mobles 114, Redesign, RestauracjeSend this to a friend