Projekt Kisumé z lampą Anwar marki Parachilna

O tym projekcie

Kisumé to japońska restauracja znajdująca się na Flinders Lane w Melbourne. Została zaprojektowana przez Fabio Ongarato Design, studio stojące za jego identyfikacją wizualną, jako niekonwencjonalne, lekko zakręcone i artystycznie wykonane doświadczenie. Restauracja ma na celu zanurzenie gości w intrygującej wizji japońskich tradycji, łącząc je z obsesją właściciela na punkcie piękna i zmysłowości. Wyraża się to w „brutalnie wyrafinowanym i minimalistycznym wystroju wnętrza” stworzonym przez Wood Marsh Architecture, w którym znalazły się dzieła sztuki wybrane przez japońskiego fotografa Nobuyoshi Arakiego i Polly Borlanda, a także lampa Anwar zaprojektowana przez Sthephena Burksa dla marki Parachilna, oraz w zerwaniu z konwencjami typowej japońskiej jadalni w ruchu i kolorze identyfikacji wizualnej.

„Przyjęliśmy z Kisumé perspektywę  skupiając się na tajemnicy, zmysłowości i formie” – mówi Marsh.

„To seksowne, ale dające do myślenia” – dodaje Ongarato, dyrektor kreatywny projektu. „Staraliśmy się zbudować coś poza trendem, coś ponadczasowego”.

W rezultacie powstał ponury, niedopowiedziany bunkier, w którym jaśniejsze odcienie ograniczają się do drewnianych lad, krawędzi stołu w kolorze wypalonego złota i matowego brązu lub złotych kloszy, przypominających wydłużone garnki na homary.

Dyrekcja  kreatywna

Studio Ongarato

Architekci

Wood Marsh Architecture

Lokalizacja

Melbourne, Australia

Data
Kategoria
Design, Parachilna, Restauracje, Wnętrza