Restauracja The Härg w Tallinie

O tym projekcie

Wspaniała i przytulna atmosfera, miedziane detale, imponujące okrągłe stoły, wyjątkowe światła, stylowe lustra, podświetlany bar z czarnymi betonowymi sklepieniami, niezwykle duży prywatny dziedziniec wewnętrzny z tarasem i wiele innych elementów zostały wykonane ręcznie specjalnie dla tego projektu. Klienci lubią dużą, otwartą kuchnię – widzą, jak przygotowywane jest jedzenie . Natomiast dzieła sztuki Silver Koppela dodają emocji i stylu.

Strategiczne położenie  pierwszej sali jest bardzo dobre – bardzo interesuje nas historyczny wygląd, a połączenie go z nowoczesnym tworzy kontrasty, które dobrze działają. Oczywiście, zaczynasz od samej przestrzeni, jak wygląda restauracja, oraz od specyfikacji dań. Doceniamy dobrą kuchnię: jeśli przestrzeń jest piękna, ale jedzenie jest złe, nie wróciłbyś tam z powrotem. Dobra restauracja powinna oferować pełne doznania, nie tylko smakowe, ale i przestrzenne.

 

Używamy naturalnych materiałów, które żyją własnym życiem w czasie: kamienia, drewna, miedzi. Restauracje często preferują imitacje, aby ułatwić czyszczenie powierzchni. Nie chcieliśmy lakierować miedzi, żeby nie czuła się sztuczna. Miedź daje połysk, a ściany z czerwonej cegły wspomagają wybór. W Härgu klient chciał mieć pokój, który byłby nieco bardziej promienny i luksusowy niż w Pull, w naszym poprzednim projekcie.

 

Większość mebli i oświetlenia jest wykonywana na zamówienie, z wyjątkiem krzeseł barowych i taboretów z kolekcji Aleta Jaime’a Hayóna hiszpańskiego producenta mebli Viccarbe. Oświetlenie zapewniają świeczniki, a motywy na lampach ściennych przypominają rogi byka. Nie ma żadnego oświetlenia technicznego, ponieważ chcieliśmy mieć przytulną i trzeźwą atmosferę, a wspierają to rozwiązania oświetleniowe paneli ściennych i pokrywy baru.

 

Dyrekcja artystyczna

Ace of Space + Aap Piho

Zdjęcia

Terje Ugandi

 

 

 

 

 

 

 

Produkty

Aleta de Viccarbe

Zainspirowany fizjonomią i ruchem rekinów, Jaime Hayon stworzył kolekcję krzeseł, taboretów oraz foteli i stolików  Aleta dla Viccarbe.

Kolekcja ta została zaprojektowana i stworzona do użytku w przestrzeniach publicznych, takich jak restauracje, hotele czy biura, a także w pomieszczeniach mieszkalnych.

Subtelne detale w strukturze nóg i ciągły ruch w kierunku ich oparcia, odzwierciedlają osobowość i charakter Jaime’a Hayona.

Data
Kategoria
Kontrakt, Redesign, Restauracje, Wnętrza