Projektowanie wnętrz

Ondarreta to  firma rodzinna, która adaptuje się  i przekształca, odpowiadając na potrzeby klienta w zmieniających się czasach oraz otwierając się na nowe możliwości.

Jak wiecie Mobles 114 jest małą firmą z Barcelony z siedzibą w samym centrum tego miasta, to jeden z pierwszych Edytorów designu w Hiszpanii, po BD Barcelona i Santa&Cole z lat 70 tych XX wieku.

Prace artystyczne Javiera Mariscala czynią go jednym z najbardziej kreatywnych i multidyscyplinarnych artystów tego wieku. Wiele prac związanych ze wzornictwem graficznym, projektami  mebli, projektami wnętrz oraz liczne wizualizacje noszą podpis artysty urodzonego w Walencji, który mieszka w Barcelonie od lat 70 – tych.

Lampy industrialne

Miguel Mila to kolejna ikona hiszpańskiego designu, która zagości na naszym blogu. Projektant lamp i mebli w stylu industrialnym, które od ponad pół wieku cieszą nasze oko i oświecają nasze mieszkania.

Miguel Mila urodził się w Barcelonie w rok 1931 w arystokratycznej rodzinie, i od dziecka miał kontakt z wieloma artystami, bo i jego rodzina miała liczne koneksje artystyczne. Na przykład jego wuj Pedro Mila y Camps, dla którego Antonio Gaudi zaprojektował słynny Casa Mila.

imagesAntoni Gaudí – kim był? Wizjonerem? Szalonym architektem? Człowiekiem, który zdecydowanie wyprzedzał swoją epokę?

Z pewnością był artystą, którego dzieła do dziś nie pozostawiają nikogo obojętnym.

Nie ma drugiego tak charakterystycznego projektanta nie tylko w Hiszpanii, ale i na świecie. Gaudíego nie sposób pomylić z nikim innym. Dlatego dziś warto przyjrzeć się dwóm wykreowanym przez niego produktom – ikonom hiszpańskiego designu.

Gabriel Ordeig ColeLata osiemdziesiąte minionego wieku zwane są „rajem dla współczesnych w Hiszpanii. Po tych trudnych latach przemian, miasto staje się miejscem gdzie odradzają się wartości dynamicznych zmian kulturalnych ostatnich lat siedemdziesiątych. W Madrycie zwanym Madrytem poruszenia i w Barcelonie zwanej Barceloną Dizajnu odżywa kreatywność we wszystkich, możliwych zakresach. W tej gorączce zmian powstaje wiele promieni, z których tylko niektóre przetrwają i prześwietlają w niedaleką przyszłość.

Konstantin Grcic urodził się w 1965 roku w Monachium, od 1985 roku studiuje Meblarstwo w Parnham College w Londynie a następnie Wzornictwo Przemysłowe (Design przemysłowy) w Royal College of Art., również w Londynie.