Konstantin Grcic is Inside!

Featured Video Play Icon

Konstantin Grcic is Inside!

Konstantin Grcic urodził się w 1965 roku w Monachium, od 1985 roku studiuje Meblarstwo w Parnham College w Londynie a następnie Wzornictwo Przemysłowe (Design przemysłowy) w Royal College of Art., również w Londynie.

W 1990 Akademia przyznaje mu tytuł magistra. Rok później Konstantin Grcic, zakłada KGID, czyli Konstantin Grcic Industrial Design, warsztat dizajnerski, gdzie powstają projekty dla firm, takich jak Agape, Authentics, ClassiCon, Bd Barcelona Designs, Driade, Flos, Iittala, Krups, Lamy, Magis, Moormann, Moroso, Muji y Whirlpool.

Grcic uczestniczy również, jako kreatywny naukowiec, pracując dla firm niemieckich BASF y Gmbh oraz w produkcji elementów dekoracyjnych oraz mebli, które dzięki zastosowaniu nowych surowców oraz procesów budowlanych, stanowią prawdziwe innowacje w przemyśle dekoracji wnętrz. 

Table B - BD Barcelona Design

Table B – BD Barcelona Design

Jego styl, charakteryzujący się idealnym połączeniem formalności z podstawami projektowania i architektury wraz z funkcjonalnością produktu, pozwoliły mu opisać swoją pracę, jako “mieszaninę niemieckiej mentalności i brytyjskiej edukacji “.

Konstantin Grcic for BD BarcelonaMimo tego, iż prasa specjalistyczna, uważa go za jednego z czołowych propagatorów minimalizmu, przede wszystkim ze względu na estetykę jego wzornictwa, czystą strukturę, pozbawioną ozdób, on uważa, że jego twórczość jest „prosta”, czyli, że każda z jego kreacji redukuje się do cech zasadniczych, tak jak natura ludzka.

Każde z dzieł Grcica posiada własny znak swojego twórcy, w ten sposób można mówić o jego własnej stylistyce, o stylu Grcica, o jego dziełach awangardowych, zawsze w pełni funkcjonalnych, oryginalnych, atrakcyjnych, uniwersalnych – niektórych z domieszką humoru oraz innych w pełni eleganckich, – ale przede wszystkim, należy w nich zauważyć dużo humanizmu to, dlatego są tak unikatowe.

Konstantin Grcic otwiera kolekcje Extrusions, którą stworzył dla katalońskiej firmy B.D. Barcelona, stołem TABLE B, za który otrzymał nagrodę Złotą Deltę oraz ADI FAD – najważniejsze nagrody dla designu przemysłowego w Hiszpanii.

Chair B - BD Barcelona Design

Chair B – BD Barcelona Design

Table B to prosta nazwa i prosty techniczny design. Grcic zainspirował się produktami należącymi do kolekcji B.D. takimi jak zespół półek Hypostila z roku 1979 i stworzył blat stołu wykonany z aluminium anodowanego o bardzo minimalistycznym profilu i o długości aż do 500 cm. Stół dostępny jest w trzech różnych surowcach i ma trzy modele nóg do wyboru. Jest do użytku wewnątrz i na zewnątrz. Pod jego pozorną prostotą, kryje się skomplikowany rozwój techniczny produktu, do którego zostali zaangażowani inżynierowie.  Ważnym dodatkiem jest to, iż jego produkcja obejmuje kilka procesów ręcznych. Wynikiem tej pracy jest kawałek, który komponuje się w całość postaci tego niemieckiego projektanta Konstantina Grcica.

Bench B - BD Barcelona Design

Bench B – BD Barcelona Design

Blat wykonany jest z tłoczonego aluminium anodowanego w kolorze srebrnym lub czarnym matowym lub pomalowany jest zgodnie z wymaganym odniesieniem barw RAL.

Górna powierzchnia może być wykończona z arkusza dębu naturalnego lub lakierowanego na bazie wody.Istnieją trzy rodzaje nóg wykonane z betonu, prętu ze stali nierdzewnej i drewna naturalnego ( lub pokrytego lakierem na bazie wody).

Dodatkowym produktem jest Krzesło B, które stanowi kolejne dzieło stworzone przez Konstantina Grcica dla B.D. Barcelona.

Bez komentarza

Sorry, the comment form is closed at this time.